Blog

Jak sprawdzić, czy Twoje dziecko ma zaburzenia odżywiania 18.01.2022

Jedzenie ma nam zapewnić energię do życia. Żeby funkcjonować, ciało potrzebuje wartościowego paliwa. Ale jedzenie to także przyjemność. Smakowanie, wąchanie, oglądanie. Większość z nas właśnie tak pochodzi do posiłków. Mniej lub bardziej celebrowany rytuał, konieczny, żeby żyć, który jednocześnie może być przyjemny. Kiedy jedzenie i wygląd stają się najważniejszą kwestią w codziennym życiu, pojawia się problem. Zaburzenia odżywiania są niebezpieczne w każdym wieku, bo nieleczone mogą prowadzić do wielu chorób, nawet śmierci.

Czytaj więcej

Jak tworzyć i dbać o dobre relacje z bliskimi? 03.01.2022

Nikt z nas nie żyje w próżni. Na szczęście otaczają nas ludzie. Tworzymy płytkie relacje z kimś, kogo często spotykamy jak pracownik pobliskiego sklepu, sąsiad, znajomy, współpracownik. Najważniejsze są jednak te głębokie, które najczęściej tworzą się na linii rodzice-dzieci, bliższa i dalsza rodzina oraz przyjaciele.

Czytaj więcej

Dlaczego możesz zaufać swojemu psychologowi, czyli etyka zawodu. 07.12.2021

Psycholog jest nam w stanie pomóc na każdym etapie naszego życia. Pomaga uporać się z traumami, spojrzeć z boku, na z pozoru sytuacje bez wyjścia, może także motywować do działania. Oficjalnie jego kompetencje polegają na: Poradnictwie i wykonywaniu badań. Wydawaniu zaświadczeń i orzeczeń psychologicznych. Rozwiązywaniu codziennych problemów. W tym, jednak kryje się mnóstwo możliwości pomocy, jaką może zaoferować psycholog każdemu z nas.

Czytaj więcej
Terapia online

Wybierz termin spotkania


Zobacz wszystkie