Związki

Psycholog posiadający specjalizacje w danym zakresie: 

Czasem nie jesteśmy w stanie sami poradzić sobie z kłopotami w związku. Najczęstsze powody dla których ludzie zwracają się po pomoc w związku z bliskimi relacjami to:

  • brak komunikacji: - Komunikacja to wyrażanie wzajemnych potrzeb, poznawanie siebie, okazywanie wsparcia, zainteresowania, zrozumienie. Po latach razem, utarte ścieżki komunikacji, często okazują się błędne i prowadzące na manowce.
  • rozstanie - Porównywane przez niektórych specjalistów do śmierci bliskiej osoby faktycznie bywa równie traumatycznym przeżyciem. Rozstanie jest bolesne dla każdego człowieka, podkopuje nasze poczucie bezpieczeństwa, własnej wartości – nierzadko prowadzi do kompleksów i stanów depresyjnych. Dlatego tak ważne jest umiejętne radzenie sobie z zakończeniem związku.
  • sex - Amerykański psycholog, Robert Sternberg, w latach 80-tych XX wieku stworzył koncepcję trzyelementowej miłości, którą określa się „trójkątem Sternberga”. Zdaniem badacza to skomplikowane uczucie, które frapuje ludzi od wieków, składa się z trzech składników, które w zależności od związku tworzą mniej lub bardziej udany przepis na związek: intymność, namiętność i zaangażowanie. Każdy z tych czynników wraz z rosnącym stażem relacji dwojga ludzi znajduje się w innych proporcjach – to normalne, że z czasem partnerzy zastępują namiętność pozostałymi elementami. Seks, pomimo tego, że jest ważnym aspektem związku, nie jest wszystkim, czego potrzebujemy do stworzenia wartościowego uczucia. Nauczmy się akceptować zmiany w naszym życiu i cieszmy się z miłości, która łącząc nas z partnerem przez długie lata, nabiera wraz z nimi różnych odcieni. 
  • zazdrość - Zazdrość jest normalnym elementem każdego związku, ale chorobliwa, zahaczająca o manię nie jest do przyjęcia.
  • zdrada – coraz częstszy problempar. Dla jednych problem nie do przejścia dla innych punkt wyjścia do rozmowy i reformowania swojego związku. 
Terapia online

Wybierz termin spotkania


Zobacz wszystkie