Profil psychologa

Kalendarz spotkań

Obszary pomocy:

  • Traumy / Lęki / Zespoły nerwicowe
  • Porady wychowawcze
  • Diagnoza

Formy komunikacji:

  • Wiadomość
  • Czat
  • Rozmowa internetowa

mgr Anna Sosinowska

O psychologu:

Prowadzę terapię indywidualną w nurcie poznawczo – behawioralnym, z zastosowaniem technik racjonalnej terapii zachowań i mindfulness. Specjalizuję się w lękach, fobiach,obsesjach, napadach paniki, ptsd (stres pourazowy), nerwicach oraz zaburzeniach depresyjnych. Oferuję również pomoc psychologiczną w leczeniu otyłości. Wśród moich zainteresowań zawodowych znajduje się między innymi psychodermatologia, nowa dyscyplina z pogranicza psychiatrii i dermatologii, a w terapii zajmuję się osobami cierpiącymi na takie schorzenia jak liszaj, atopowe zapalenie skóry, pokrzywki czy łuszczyce W codziennej pracy w Poradni Zdrowia Psychicznego pomagam także osobom przeżywającym kryzysy życiowe (śmierć bliskich, żałoba), problemy w związku czy doświadczającym przewlekłego stresu w pracy. Prowadzę sesje relaksacyjne, z wizualizacjami oraz nauką pogłębionego oddechu. Udzielam również porad wychowawczych: napady złości, histerii, nieśmiałość, problemy w nauce czy lęki i fobie.

Wykształcenie:

Psycholog, mediator rodzinny, terapeuta RTZ,psychodietetyk. Psychologię ukończyłam na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, specjalizacje: psychologia kliniczna człowieka dorosłego oraz psychologia pracy i organizacji (menedżerska). Pracę magisterską poświęciłam pacjentom chorującym na schizofrenie badając ich twórczość, a w ramach psychopatologii ekspresji prowadziłam badania rysunków dzieci, chorych na depresję oraz schizofrenie. Ukończyłam szkolenie specjalistyczne z Mediacji Rodzinnych w Warszawie, oraz szkolenia z Racjonalnej Terapii Zachowań (RTZ) pod patronatem Polskiego Towarzystwa Psychologii Behawioralnej. Wśród licznych szkoleń i konferencji znajdują się między innymi: Konferencja „Seksualność człowieka – nadużycie, diagnoza, terapia”

Doświadczenie zawodowe:

Staże kliniczne odbyłam w Wielospecjalistycznym Szpitalu im. dr B. Hagera w Tarnowskich Górach na oddziale klinicznym psychiatrii oraz w Instytucie Onkologii w Gliwicach na I Klinice Radioterapii, gdzie oprócz podstaw pracy psychoterapeutycznej i psychoonkologicznej zapoznałam się również z diagnostyką psychologiczną. Jako psycholog – konsultant ds. rekrutacji pracowałam w firmach organizując i realizując proces selekcji i rekrutacji pracowników, przeprowadzałam szkolenia m.in. w tematach: „Techniki wpływu społecznego’, „Zasady komunikacji werbalnej i niewerbalnej w pracy z klientem”, „Klient trudny”, „Asertywność”. Obecnie pracuję w Poradni Zdrowia Psychicznego w Bytomiu, prowadzę również Poradnie Psychologiczną. Od 2010 pracuję jako redaktor pisząc artykuły i porady psychologiczne głównie z zakresu poradnictwa wychowawczego oraz relacji w związkach.