Karina Teuchtmann

Kalendarz spotkań

Obszary pomocy:

  • lęk, depresja, trauma, zaburzenia psychosomatyczne, uzależnienia, psychologia prenatalna, świadome zwiazki, rodzicielstwo, psychologia międzykulturowa
  • sessions in English | Einzelsitzungen auf Deutsch | terapia en español

Formy komunikacji:

  • Wideo rozmowa

Karina Teuchtmann

O psychologu:

Jestem psychologiem i psychoterapeutką pracującą w nurcie analizy egzystencjalnej. Pracuję z osobami dorosłymi i chętnie z nastolatkami: moją specjalnością jest praca z lękiem i traumą, dolegliwościami psychosomatycznymi, świadomymi relacjami i rodzicielstwem.

Wykształcenie:

Skończyłam studia psychologiczne na SWPS w Warszawie, szkolenie w nurcie analizy egzystencjalnej w Stowarzyszeniu Logoterapii i Analizy Egzystencjalnej GLE w Wiedniu, kurs pomocy psychologicznej w szkole psychoterapii skierowanej na klienta w APG Wiedeń, warsztaty z ACT (Acceptance and Commitmment Therapy). W czasie studiów zajmowałam się intensywnie zaburzeniami odżywiania, pracowałam w tym obszarze jako psycholog i terapeutka i poświęciłam temu tematowi także pracę magisterską. Jestem członkiem Stowarzyszenia Analizy Egzystencjalnej i Logoterapii GLE Austria.

Doświadczenie zawodowe:

Miałam szczęście dostać się na wymarzone staże kliniczne i zdobyć doświadczenie na oddziale psychosomatyki Kliniki Uniwersyteckiej AKH (Wiedeń), w szpitalu Göttlicher Heiland (Wiedeń) i w pracy socjoterapeutycznej z nastoletnimi ofiarami przemocy w Integrationshaus. Od lat zajmuję się dodatkowo tematyką narodzin (pracowałam jako psycholog w Szpitalu św. Zofii na Żelaznej w Warszawie) i rozwijam się zawodowo w tematyce psychologii prenatalnej i świadomego rodzicielstwa. Na Skype prowadzę sesje indywidualne także dla osób chcących przygotować się do bycia rodzicami, pracować nad komunikacją w związku, przyjrzeć się ​swoim wzorcom przywiązania i funkcjonowania w relacjach (także międzykulturowych).